+420 602 201 698

Když se s muži bavím o seznamování, slýchám často argument, že by si připadali trapně, kdyby měli někoho oslovit. Že se to nedělá, není to slušné nebo šik, že se to prostě nehodí. O skutečném „balení“, spočívajícím v intenzivní komunikaci a nějakém tom doteku, ani nemluvě.

Nedávno se mě jeden známý zeptal, jak pozná, že má u ženy šanci. Jak vyzvědět, jestli s někým chodí nebo je single. Snubní prsten na její ruce neviděl, ale to přece nemusí nic znamenat. Mohla by být zadaná a jak by potom vypadal? Co by si o něm pomyslela? Tahle otázka se mi zasekla v paměti. Jak by vypadal – kdyby to na ni prostě jen tak zkusil??? No vypadal by přece jako docela normální chlap, řekla jsem mu, což ho ale zjevně vůbec nepotěšilo.

On si totiž přál být pochopen a utvrzen v tom, že se zachoval správně, když NIC nepodnikl a neznemožnil se. Takhle se může blamovat a schovávat za rafinovaně vymyšlenými bariérami dalších deset let, aby pak mohl tvrdit, že už je na tyhle věci starý a důvodem toho, proč nikoho nepotkal, je to, že měl smůlu. Vůbec jsem ho nešetřila a sdělila mu, že na správnou dávku jeho mužské „drzosti“ ta žena možná čekala.

Naopak tím, že se o nic nepokusil, u ní klesl a teď už tedy opravdu šanci mít nemusí. Tato informace ho však nijak nevyvedla z míry. Pohotově vyjmenoval řadu argumentů na obhajobu svého postoje a uzavřel je větou, že by to stejně bylo zbytečné, protože tak pěkná žena rozhodně nebude sama. Tak. A je to. Uzavřeno, odškrtnuto, zase jeden zabitý případ, zmařená šance. Ještě že jsou občas k vidění skuteční „hrdinové“ všedního dne, kteří si tak balamutící otázky nekladou a místo nich hned přístoupí k činu! Jedné úžasné „balicí“ scény, kdy to muž hodně pokročilého věku, takřka devadestátník, zkoušel na ženu o dobrých 30 let mladší, jsem se stala svědkem na čarodějnicích.

To byste koukali, jak mu to šlo! Čile běhal pro nápoje, kroužil kolem té dámy s lehkostí kočkovité šelmy, směle ji bral za ruku a občas líbnul na tvář. Ona držela a jen se tak uculovala, zjevně jí to dělalo dobře. I kdyby zůstalo jen u toho a k ničemu dalšímu nedošlo, zpříjemnili si ti dva poslední dubnový večer flirtíkem lehkým a příjemným jako jarní vánek. Takže nepřemýšlet, neanalyzovat, ale jít do toho!